
Ld Pipes - High-durability Polyethylene, Customizable Dimensions , Excellent Longevity And Resilience
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 100-500m |
| Color | Red, Blue |
| Pressure Rating | 5-10 bar |
| Temperature Range | 0-60°C |
| Usage | Irrigation, water supply, drainage, industrial applications. |
| Features | Durable, Long-lasting, Versatile, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mahadev Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Mahadev Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ramesh
Address
Plot no. 38, small scale ind. Estate, nr. Gujarat botling co., rakhiyal, Ahmedabad, Gujarat, 380023, India
ldpe pipes in Ahmedabad
Report incorrect details








































