
Ld Kishan Pipe - High-quality Ld Material | Durable And Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Plastic Pipe |
| Material | LDPE |
| Diameter Range | 10-100mm |
| Length | 100m |
| Color | White |
| Wall Thickness | 1-3mm |
| Usage | Irrigation, drainage and other liquid transfer applications |
| Features | Durable, Flexible, Lightweight, Affordable, Versatile, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BHAWSAR INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Pipes in bulk from BHAWSAR INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AJOPB2015K1ZL
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AJOPB2015K1ZL
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Ashok Bhawsar
Members since
2 Years
Address
234/1/2, Bajrang Pura, Sanwer Road Industrial Area, Sector- A, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
Plastic Pipes in Indore
Report incorrect details




























