
Ld Kishan Pipe - Premium Quality Ld Pipe | Rigorous Industrial Testing For Superior Durability And Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | PVC |
| Diameter | 15-50mm |
| Length | 50-100m |
| Color | Black |
| Pressure Rating | 10-20bar |
| Usage | Irrigation, industrial applications |
| Compliance | IS 4984 |
| Features | Durable, Flexible, Lightweight, Affordable, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VINAYAK INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from VINAYAK INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2011
GST NO
24AAJFV0070A1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAJFV0070A1ZQ
Mehsana, Gujarat
Partner
Mr. Milen Patel
Address
PLOT NO.-301, G.I.D.C. PHASE-II, DEDIYASAN, Mehsana, Gujarat, 384002, India
ldpe pipes in Mehsana
Report incorrect details







































