
Ld Foam Roll
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE Foam |
| Color | White |
| Thickness Range | 1-10 mm |
| Width Range | 500-2000 mm |
| Roll Length | 100-200 m |
| Density Range | 90-110 kg/m³ |
| Usage | Packaging, cushioning, insulation |
| Features | Moisture proof, Long lasting, Customizable sizes, High quality, Flexible material |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Oscar Polypack has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Foam,Rexine & PU Products in bulk from Oscar Polypack at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Sameer Patel
Address
Office No. G-2135, Road No. 1E., Near Galaxy Stemping Kishan Gate, Metoda G.I.D.C., Metoda, Rajkot, Gujarat, 360021, India
foam sheets in Rajkot
Report incorrect details









































