
Laptop - Ultralight Design, 15.6-inch Full Hd Display, Silver Finish | Superior Portability, User-friendly Interface, Latest Technology, Durable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Notebook PC |
| Dominant Color | Silver |
| Screen Size | 15 inches |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Operating System | Windows 10 |
| Usage | General computing, document creation, web browsing, , and multimedia consumption. |
| Weight | 2.5 kg |
| Battery Life | 8 hours |
| Features | Portable device, User-friendly, Latest tech, Durable build |
Product Overview
Key Features
All leading manufacturer's like HP-Compaq, Dell, Lenovo, Sony, Apple, Acer, Toshiba, Panasonic, etc notebook PCs are available with us. These Laptops are famous for portability, easy to use, user-friendly interface, latest technology employed and durability.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J.K. SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Computer from J.K. SYSTEMS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
1996
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Kiran K. Wawhal
Address
SHOP NO 4,MATOSHRI,TEKADI BUNGLOW ROAD, PANCHPAKHADI,NEAR SARASWATI ENGLISH MEDIUM HIGH SCHOOL,THANE (W), Thane, Maharashtra, 400601, India
branded laptops in Thane
Report incorrect details

























