
Laparoscopy Trolley - Durable Stainless Steel Frame, Adjustable Height And Smooth Mobility
Price: 16000.00 INR
(16000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Specific Usage | Laparoscopic Surgery Room |
| Regional Style | Other, Hospital Grade |
| Height | Approx. 135 cm |
| Dimension (L*W*H) | 90 cm x 60 cm x 135 cm |
| Design | Other, Multi-tier with drawer and shelves |
| General Use | Other, Hospitals, Clinics |
| Furniture Type | Other, Laparoscopy Trolley |
| Material | Other, Stainless Steel |
| Metals Type | Other, Stainless Steel |
| Folded | No |
| Function | Other, Medical Equipment Storage and Organization |
| Size | Standard |
| Weight | Approx. 40 kg |
| Maximum Loading | Approx. 80-100 kg |
| Feature | Other, Durable, Corrosion Resistant, Easy to Clean |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Packaging Details | carton box |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 16000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 55 |
| Brand Name | MEDITRIC INSTRUMENT CO. |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAHPD4450E1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAHPD4450E1Z5
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Rajesh Dhingra
Members since
9 Years
Address
I-205, Sector-3, DSIDC, Bawana, Delhi, Delhi, 110039, India
laparoscopy trolley in Delhi
Report incorrect details




































