
Laparoscopic Needle Holder - Stainless Steel, Manual Operation, Compact & Portable Design For Medical & Lab Use
Price: 5040.00 INR / Piece
(4500.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
5040.00 INR / Piece
Weight :
1.20 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Instruments Type | Needle Holder |
| Material | Stainless Steel |
| Condition | New |
| Portable | Yes |
| Operating Type | Manual |
| Usage | Medical & Lab |
| Supply Ability | 25 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Packaging Details | BOX |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001:2015GMPCE |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 5040.00 INR |
| Shipping Type | flat_rate |
| Currency | INR |
| Brand Name | R MEC INDUSTRIES |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 4500.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 5.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 60.00 cm |
| Returnable | No |
| Weight | 1.20 Gram |
| GSTIN | 12% |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 200.00 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CILPM9552L1ZL
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CILPM9552L1ZL
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ravi
Members since
3 Years
Address
47, Swetayan Industrial Park, Near Bahuchar Party Plot, Singarwa Road, Ahmedabad, Gujarat, 382330, India
laparoscopic needle holder in Ahmedabad
Report incorrect details











