
Laparoscopic Device
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Biocare Medical Systems
In Stock
Product Specifications
| Weight | 5kg |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Power | 110-220V |
| Material | ABS Plastic |
| Frequency | 50-60Hz |
| Warranty | 1 year |
| Input Power | 100-240V |
| Features | Precise cuts, Minimal scarring, Reduced trauma, Fast recovery, Energy efficient, Modular design, Continuous performance |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque, Paypal, Others, Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | as per requirement Days |
| Main Domestic Market | Telangana, All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Managing Partner
Mr. P. Rama Krishna
Address
Flat No: 401, Swathi Apartments, Saleem Nagar Colony, Malakpet, Hyderabad, Telangana, 500036, India
bipolar forceps in Hyderabad
Report incorrect details


































