











Laparoscopic Biclamp Forceps - Color: Silver
Price: 3500.00 INR / Piece
(3500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
3920.00 INR / Piece
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Material | SS |
| Portable | Yes |
| Feature | Good Quality |
| Condition | New |
| Wall Mounted | No |
| Warranty | 1 year |
| Color | Silver |
| Light Source | No |
| Sterilized | No |
| Operating Type | Manual |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Returnable | No |
| Price | 3500.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 1000.00 |
| Color | Silver |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 1500 |
| Mop | 1000 |
| Pkg Box Length | 30.00 cm |
| Shipping Type | flat_rate |
| Price Type | fixed |
| MRP | 3920.00 INR |
| Brand Name | ASW |
| Moq | 1000 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We, Ajay Surgical Works (ASW), are a leading manufacturer and supplier of high-quality Laparoscopic, Urology, and Gynecology Instruments based in India. We specialize in: a Laparoscopic Instruments & Accessories a Urology Equipment (TURP, Resectoscopy Sets) a Gynecology Instruments a Laparoscopic Endotrainer Systems for Surgical Practice Our products are: a CE Approved & Quality Tested a Made from Premium Grade Stainless Steel a Reusable & Fully Autoclavable a Trusted by Hospitals, Clinics & Medical Institutes We focus on delivering durable products, competitive pricing, and fast dispatch to ensure complete customer satisfaction. Bulk Orders Available | Pan India Delivery
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
25
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27ALEPJ3394F1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ALEPJ3394F1Z2
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Jaiprakash
Members since
5 Years
Address
Lokhamanya Chawl, Opp. Sagar Medical, Near Ajanta Office, Akurli Rd, Kandivali East, Mumbai, Maharashtra, 400101, India
laparoscopic surgery in Mumbai
Report incorrect details
























