
Laparoscopic Allis Grasper
Price: 2000.00 INR
(2000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Length | 30cm |
| Jaw width | 1cm |
| Weight | 50g |
| Shaft diameter | 5mm |
| Sterilization | ETO |
| Packaging | Individually packed |
| Features | Precise grasping, Minimal trauma, Durable design, Easy handling, Sterile, Efficient, Reliable |
| Stock Quantity | 150 |
| Moq | 30 |
| Product Unit | 30 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | VOLKSMANN INDIA PVT. LTD. |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 30 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VOLKSMANN INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surgical Instruments in bulk from VOLKSMANN INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAFCV2830H1ZE
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCV2830H1ZE
Delhi, Delhi
Director
Mr Pankaj Punjabi
Address
495, 2nd floor Patparganj Industrial area, Delhi, Delhi, 110092, India
graspers in Delhi
Report incorrect details





























