
Laparoscope Equipemt
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Video Camera |
| Model Number | HD-800 |
| Dominant Color | White |
| Resolution | HD |
| Weight | 2 kg |
| Dimensions | 20x10x5 cm |
| Usage | Surgical procedures; minimally invasive surgery. |
| Power Supply | 12V DC |
| Connectivity | BNC |
| Features | High quality, Durable design, HD imaging, Precise visuals, Easy operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, China Carnation Endoscope Equipment Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Medical Equipment in bulk from China Carnation Endoscope Equipment Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer
Establishment
1981
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hangzhou, Zhejiang
Name
Mr. Allen
Address
No. 26 DongYuan, ZongGuanTang, GongShu Area, Hangzhou, Zhejiang, 310011, China
laparoscope in Hangzhou
Report incorrect details


























