Ixgh40n60b2d1 Semiconductor
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Silicon |
| Voltage | 600V |
| Current | 40A |
| Package | TO-247 |
| Switching Speed | 150kHz |
| Operating Temp | -40°C to +150°C |