
Ir Dome Camera - 1200 Tvl Hd Metal Body, Sony Exmor Sensor, Night Vision | Rugged Design, Flexible, Seamless Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1200 TVL |
| Sensor | Sony Exmor |
| Lens | 6mm Fixed |
| IR Range | 15-20m |
| Ingress Protection | IP66 |
| Power | DC 12V |
| Usage | Surveillance and security applications |
| Features | HD Video, Night Vision, Weatherproof, Easy Install, Reliable, Secure |
Product Overview
Key Features
Features:
- Rugged designs
- Flexible
- Seamless performance
- Ultra smooth
- 1200 TVL IR Metal Dome
- HD
- 1/3 Sony Exmor Sensor
- 6mm Fixed Lens, OSD, ICR
- 15-20 M, IR Range, IP 66, DC 12V
- Night Vision
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NCS INFOCOMM PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from NCS INFOCOMM PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2014
GST NO
08AAECN8966F1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAECN8966F1Z0
Jaipur, Rajasthan
Director
Mr. Manish
Address
B-1, Plot No A-1, Sky Heights, Behind Elements Mall, D.C.M, Ajmer Road, Jaipur, Rajasthan, 302006, India
dome cameras in Jaipur
Report incorrect details







































