
Ir Blaster - Plastic, 30x15x90mm | Usb Powered, Wifi Enabled, Compact Design, Wide Control, App Support, Easy Setup
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 30x15x90mm |
| Protocol | IEEE 802.11 b/g/n |
| Power | DC 5V |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Material | Plastic |
| Connectivity | USB, WiFi |
| Features | Wide control Easy setup Wifi enabled USB powered Compact design App support |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features :
DesignStandard
Model NumberTiqiaa-U stick
USB IR BLASTER WITH WI-FI
You don't have to worry if your phone does not have IR blaster buil-in.
Just plug it in a USB port and connect it to wifi.
Control your Tv, Dish-tv, set-top box, AC, DVD Player, Projector, Camera, IR bulb and fans, Air purifier, Heater, IR switches.
Download zaza remote app from app store/ play store.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASK AUTOCONTROLS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electrical Goods, Equipment & Supplies from ASK AUTOCONTROLS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AUEPJ7283J1ZD
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AUEPJ7283J1ZD
Ahmedabad, Gujarat
Name
Mr. Divyaraj Jhala
Address
912, Atlanta Tower, Gulbai Tekro, Off. C.G. Road, Ahmedabad, Gujarat, 380006, India
air blaster in Ahmedabad
Report incorrect details





























