
Iq Auto Timer
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Auto Timer |
| Color | Beige |
| Power | 230V |
| Current | 16A |
| Display | Digital |
| Usage | Water heater and appliance control |
| Dimensions | 100x60x30 mm |
| Features | Programmable, Easy Use, Energy Saving, Automatic Switch, Time Control |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, I Q Infotech Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Timer in bulk from I Q Infotech Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1987
Certification
ISO 9001
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Managing Director
Dr. Madhusudhan Rk.. Srinivasan
Address
No. 134/A, 3RD CROSS, 6TH MAIN, 2ND STAGE, INDUSTRIAL SUBERB, YESHWANTHPURA, Bengaluru, Karnataka, 560022, India
Timer in Bengaluru
Report incorrect details

























