
Iphone Ipad Charging Cable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Brand | Remax |
| Length | 1m |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Connectors | USB, Lightning, Micro-USB |
| Voltage | 5V |
| Current | 1A |
| Usage | Charges Apple and Android devices |
| Features | Dual connectors, Fast charging, Data sync, Eco-friendly, Retail packaging |
| FOB Port | Shenzhen |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 1000 |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | 100pcs/cartonWeight: 5kg |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Central America, Asia |
Product Overview
Key Features
Description
Brand: Remax
Length: 1m
Color: black, white, pink, blue
Compatibility: For Apple with lightning port, for cell phone with micro USB port.
Material: Eco friendly PVC
Function: Quick charge/Data sync.
Voltage/Current: 5V/1A
Retail package: Yes
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Wantsbuy Tech LTD.,Co has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Wantsbuy Tech LTD.,Co at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mrs. Phebe Zhi Tong
Address
baoyuan road, Bao'an district Shenzhen, Guangdong, 518000, China
cables in Shenzhen
Report incorrect details


































