
Iphone 5 Battery Case
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Silicone |
| Color | Multiple |
| Weight | 50-100g |
| Dimensions | 120x60x15mm |
| Compatibility | iPhone 5 |
| Battery Capacity | 1800mAh |
| Usage | Power iPhone 5; provides additional battery life and case protection |
| Features | Extended battery, Phone protection, Easy installation, Sleek design, Enhanced grip |
Company Details
SYSTEM ENGINEERS, Registered in 2008 at Chennai in Tamil Nadu, is a leading Supplier,Trading Company of Mobile Phones, Accessories & Parts in India. SYSTEM ENGINEERS is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading IPhone 5 Battery Case, SYSTEM ENGINEERS has made a reputed name for itself in the market with high-quality I Phone 5 Panel, IPhone 5 Battery Case, IPhone 5 Display Panel, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SYSTEM ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SYSTEM ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, SYSTEM ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SYSTEM ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Uma
Address
No. 468/15, Harmony Apartments, Shanthi Colony, 7th Main 2nd Street, Anna Nagar East, Chennai, Tamil Nadu, 600040, India
Mobile Phones, Accessories & Parts in Chennai
Report incorrect details














