
Induction Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1800W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Plate Material | Ceramic glass |
| Dimensions | 28x36 cm |
| Weight | 3kg |
| Usage | Cooking food items efficiently at desired temperature. |
| Safety Features | Overheat Protection |
| Warranty | 1 year |
| Features | Energy efficient, Easy cleaning, Durable, Timer setting, Precise control, Fast heating, Digital display |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. S. BRIGHT COMPUSOFT PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Home Appliances from R. S. BRIGHT COMPUSOFT PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Director
Mr. Rajendra Choudhary
Address
F-62, Kalidas Marge, Near Space Cinema, Jaipur, Rajasthan, 302016, India
induction cooker in Jaipur
Report incorrect details




























