
Induction Cooker - Premium Quality, Durable Design | Advanced Inductive Heating Technology, Eco-friendly Materials
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1500W |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 28x28cm |
| Material | Glass ceramic |
| Weight | 2kg |
| Control | Digital |
| Usage | Cooking food items quickly and efficiently using induction technology |
| Safety Features | Overheat protection |
| Features | Fast heating, Easy control, Energy efficient, Safe cooking, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Extensive Brands Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Juicer in bulk from Extensive Brands Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2010
GST NO
07AACCE7265Q1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCE7265Q1Z0
New Delhi, Delhi
sales head
Mr. Naman Dawar
Address
431 A, Gf, Sant Nagar, East Of Kailash, New Delhi, Delhi, 110065, India
Report incorrect details





































