
Induction Cooker - High-quality Materials, Low Power Consumption | Hassle-free Performance, Innovative Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Glass ceramic |
| Dimensions | 28x28 cm |
| Power | 2000W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 3kg |
| Features | Fast heating, Energy efficient, Easy to clean, Durable, Safe operation, Precise temperature control, Compact design |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Samta Electronics World has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Home Appliances in bulk from Samta Electronics World at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ambala, Haryana
proprietor
Mr. Rahul
Address
Shop No. 2312/C, Jagadhri Gate, Near Nahan House Road, Ambala, Haryana, 134003, India
induction cooker in Ambala
Report incorrect details





























