
Induction Cooker - High-grade Material, Precise Heating , Modern Efficient Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1500W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Dimensions | 28x35cm |
| Weight | 2kg |
| Material | Glass ceramic |
| Safety features | Overheat protection |
| Usage | Cooking various dishes quickly and efficiently with precise temperature control. |
| Features | Fast heating, Energy efficient, Easy cleaning, Precise control, Safe cooking |
Product Overview
Key Features
Keeping the goal of customera s satisfaction in mind, we trade and supply a wide array of Induction Cooker in Delhi, Delhi, India. Modern machinery and high grade materials are employed in the manufacturing process of this Induction Cooker which ensure its preciseness and high efficiency.
Company Details
Asquare Deals, Registered in 2014 at Delhi in Delhi, is a leading Supplier,Trading Company of Others in India. Asquare Deals is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Induction Cooker, Asquare Deals has made a reputed name for itself in the market with high-quality Induction Cooker, Sandwich Toaster, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Asquare Deals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Asquare Deals at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Asquare Deals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Asquare Deals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Anurag Chauhan
Address
Plot No. E-1881, jahangir puri, Opp. babu jagjivan ram hospital, Delhi, Delhi, 110033, India
induction cooker in Delhi
Report incorrect details




























