
Induction Cooker - High-quality Induction Technology, User-friendly Controls, Energy Efficient Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1500W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Dimensions | 28x28cm |
| Weight | 2kg |
| Material | Glass ceramic |
| Usage | Cooking various dishes like rice, vegetables, and sauces efficiently |
| Features | Fast heating, Energy efficient, Easy to use, Safe cooking, Compact design |
Product Overview
Key Features
We are a well known distributor and supplier of Induction Cooker in Delhi, India. We provide world best quality products with very cheap and best rate . We always maintain customer satisfaction and we always obey the customer respect. These are provided at the best price.
Company Details
Maa Danteshwari Diamond Distributors, Registered in 2015 at New Delhi in Delhi, is a leading Distributor,Supplier of Others in India. Maa Danteshwari Diamond Distributors is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Induction Cooker, Maa Danteshwari Diamond Distributors has made a reputed name for itself in the market with high-quality Automatic Gas Stove, Cordless Steam Iron, Durable Feather Touch Induction Cooker, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Maa Danteshwari Diamond Distributors has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Maa Danteshwari Diamond Distributors at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Maa Danteshwari Diamond Distributors has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Maa Danteshwari Diamond Distributors at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Ms. Sujit Mandal
Address
Maksudabad Colony, Najafgarh, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details




























