
Induction Cooker - High-quality Stainless Steel, Multiple Size Options & Adjustable Temperature Levels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Induction Cooker |
| Color | Black |
| Power | 1500W |
| Dimensions | 28x28cm |
| Voltage | 220V |
| Material | Steel |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Cooking various dishes efficiently using induction technology |
| Features | Fast heating, Precise control, Energy efficient, Easy cleaning, Compact design |
Product Overview
Key Features
In obtain to match the ever altering requires of our clients, we have been engaged in offering a quality range of Induction cooker. These cookers are produced utilizing superior quality steel which is sourced from the reliable vendors of the market. These cookers are provided in various sizes and multiple temperature adjustment levels.
Company Details
S. N. Electrical Industries, Established in 1982 at Delhi in Delhi, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Others in India. S. N. Electrical Industries is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Induction Cooker, S. N. Electrical Industries has made a reputed name for itself in the market with high-quality Induction Cooker, etc.
Focusing on a customer-centric approach, S. N. Electrical Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from S. N. Electrical Industries at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, S. N. Electrical Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from S. N. Electrical Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1982
Certification
BIS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Ashish Khorana
Address
Lane No. 3, Plot No. 4, Shalimar Industrial Area, Shalimar Bagh, Delhi, Delhi, 110052, India
induction cooker in Delhi
Report incorrect details




























