
Induction Cooker - Premium High-quality Design | Efficient, Cost-effective, With Advanced Heating Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1800W |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50Hz |
| Dimensions | 28x35cm |
| Material | Ceramic glass |
| Weight | 2.5kg |
| Usage | Cooking various foods efficiently and safely on a tabletop. |
| Features | Fast heating, Energy efficient, Easy cleaning, Safe cooking, Compact design |
Product Overview
Key Features
We are Indiaa s No.1 Induction Cooker importers. We own a manufacturing unit in china. High quality products in a lower price at your doorstep.
Company Details
Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd., Established in 2006 at Kochi in Kerala, is a leading Exporter,Supplier,Trading Company of Others in India. Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Induction Cooker, Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Induction Cooker, Sandwich Maker, Toasters, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from Sealine Foreign Merchandise Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kochi, Kerala
M.D
Mr. Nygin Sebastian
Address
36/2234-C, Melangath Line, Kaloor, Kochi, Kerala, 682017, India
induction cooker in Kochi
Report incorrect details


























