
Induction Cook Top By Jiaye
Price: 189 USD
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
30
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Power | 10000W |
| Material | Ceramic Glass |
| Dimensions | 770x450x175mm |
| Control | Push, Knob |
| IGBT | Siemens |
| Features | Dual Zones, LED Display, Precise Control, Easy Cleaning, Durable Design, High Power, Energy Efficient, Safe Operation |
| Type | Induction Cook Top |
| Automatic | Yes |
| No.Of Burners | 2 |
| Surface Materials | Stainless Steel |
| Gas Type | Induction |
| Ignition Type | Automatic |
| Dimension (L*W*H) | 770*450*175 Millimeter (mm) |
| Weight (kg) | 2 Kilograms (kg) |
| FOB Port | 189 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | A Large Number Of Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Packaging Details | Automatic production line with automatic packing machine.Standard sea export packing with 5 layer carton and foam protected.The sutable carton siz |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | SASOCE for hoodCE for gas hobSAAGSCE for oven |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Quality : High
Voltage & Power: 220V~240V, 50/60Hz
Power: 5000W+5000W
Power adjustment: 1-10 level
Material: Grade-A Ceramic glass plate, PCB with Siemens IGBT, stainless steel housing
Product size: 770*450*175mm
Features : Push, Knob Control, LED Display
Application : Kitchen Cook Ware
Place of Origin : China
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
SASO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangdong, Guangdong
Top sale
Mrs Bella He
Address
Tongle Industrial Zone, Dongfeng own, Zhongshan City, Guangdong, Guangdong, 528425, China
Report incorrect details
























