
Indoor Units Installation Services
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Chilltech Systems
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Compressor |
| Dominant Color | Blue |
| Power Rating | 5-10 HP |
| Refrigerant Type | R-410A |
| Voltage | 220-480V |
| Dimensions (L x W x H) | 500 x 400 x 300 mm |
| Weight | 50-100 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Indoor unit installation in commercial and residential settings. Provides efficient refrigeration or air conditioning. |
| Features | Expert Crew, Fast Installation, Quality Service, Customer Satisfaction, Competitive Price, On-Time Delivery |
Company Details
Welcome To Our Company! We, Chilltech Systems, would like to introduce ourselves as an eminent Service Provider that is engaged in providing efficient installation and maintenance services. In the year 2001, we started dealing in this sector and within a short span of time we were able to carve a niche for ourselves in the market. Our Installation & Maintenance Services of Refrigeration, Cold Rooms, Cold Storage Rooms, Blast Freezers, Air-Cooled & Water Cooled Condensing Units, Suction Line Accumulators, Heavy Duty Recipro
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
18
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
More Products From This Seller
Seller Details
Panvel, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Girish P. V.
Address
Shop No-41, Plot No-419, Channel Plaza Opp-Mahavir Furniture, New Panvel, Panvel, Maharashtra, 410206, India
Installation Services in Panvel
Report incorrect details




