
Indoor Optical Nodes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Optical Node |
| Primary Color | Silver |
| Dimensions | 10x8x5 inches |
| Weight | 5 kg |
| Interface | Fiber Optic |
| Wavelength | 1550nm |
| Power Consumption | 10W |
| Usage | Indoor fiber optic network distribution |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Standards Compliance | IEEE 802.3ah |
| Features | High Speed, Reliable Network, Easy Installation, Low Latency, Compact Design, Cost-Effective, Durable, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Cable Shoppe has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Satellite & Cable TV Equipment in bulk from Cable Shoppe at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Sanjay Mendiratta
Address
Plot No. 82, POKET. C-7, Sector 8, Rohini, Delhi, Delhi, 110085, India
optical node in Delhi
Report incorrect details

























