
Indoor Mifare Reader
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Access reader |
| Dominant Color | White |
| Interface | Wiegand 26-bit |
| Card Type | Mifare |
| Material | Polycarbonate |
| Dimensions | 100x150x30 mm |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Indoor access control |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Features | Secure access, Easy install, Weatherproof, Multi-format, Tamperproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VISTA NETWORK has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Security Equipment in bulk from VISTA NETWORK at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AACFV8450D1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AACFV8450D1Z6
Secunderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Vikram
Address
DOOR NO:2-4-521, 1 FLOOR, SRI NATH ARCADE, RAMGOPAL PETH, M.G. ROAD, Secunderabad, Telangana, 500003, India
mifare card reader in Secunderabad
Report incorrect details






































