
Hdpe Plant Sheet
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Thickness | 1-10mm |
| Width | 1-5m |
| Length | 10-100m |
| Usage | Plant lining, pond lining, waterproofing |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Durable sheets, UV resistant, Chemical resistant, Wide applications, Customizable sizes, Cost effective |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rajdoot Plastic Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Sheets in bulk from Rajdoot Plastic Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
General Manager
Mr. Sanket Sagar
Address
172, Pocket I, Sector 2 DSIIDC, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110052, India
hdpe geomembrane sheet in Delhi
Report incorrect details




























