
Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-1000 mm |
| Pressure Rating | 6-20 bar |
| Length | 6-12 m |
| Color | Black |
| Standard | ISO 4427 |
| Usage | Water supply in marine, agriculture, and mining |
| Features | High Strength, Leak Proof, Easy Install, Durable Finish |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AACCE0733D1Z4
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AACCE0733D1Z4
Noida, Uttar Pradesh
Marketing
Mr Himanshu
Address
B-36, Hosiery Complex, Phase-II, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
polyethylene hdpe pipes in Noida
Report incorrect details

































