
Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Abf International
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Size Range | 20-100mm |
| Wall Thickness | 2-10mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Standards | ISO 4427 |
| Usage | Gas, chemical, agriculture applications |
| Features | Smooth finish, Longer life, Crack resistant, Durable, Versatile, Cost-effective |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Foreign inquiries
Proprietor
Mr. Badrul
Address
Head Office : B-49, Shaheen Bagh, Okhla, New Delhi, Delhi, 110025, India
Report incorrect details
































