
Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Size Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 16 bar |
| Color | Blue |
| Standard | ASTM D3350 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Temperature Rating | 60°C |
| Features | High strength, Chemical resistant, Lightweight, Long life, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ATTACH EXPORTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from ATTACH EXPORTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Junagadh, Gujarat
Partner
Mr. Hasmukh Tilala
Address
No.A/9, Jalaram Market, Dolatpara, Near Opposite Marketing Yard, Junagadh, Gujarat, 362001, India
industrial hdpe pipe in Junagadh
Report incorrect details
































