
Hdpe Water Pipes - Round Shape, Durable Material For Reliable Water Supply
Price: 1357.00 INR / Piece
(1150.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 6m |
| Usage | Water supply and drainage systems |
| Standards | IS 4984 |
| Features | Durable pipes, Water transport, Cost effective, Reliable system, Easy installation |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1-8 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 1150.00 INR (Approx.) |
| Mop | 3 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Bundle |
| Product Unit | 3 Bundle |
| Moq | 3 |
| Brand Name | VIJETHA EARTHING SYSTEM |
| Stock Quantity | 50 |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
| Minimum Order Quantity | 3 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AJSPA4123B1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AJSPA4123B1ZP
Secunderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Girish Agarwal
Members since
9 Years
Address
4-3-303/1, Old Bhoiguda, R. P. Road, Secunderabad, Telangana, 500003, India
hdpe double wall corrugated pipe in Secunderabad
Report incorrect details





































