
Hdpe Pipe Making Machine - Capacity: 100 Kg/hr
Price: 1600000.00 INR / Unit
(1600000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1600000.00 INR / Piece
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| General Use | Industrial |
| Material | Other, Mild Steel |
| Capacity | 100 Kg/hr |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Surface Treatment | Polishing |
| Feature | High Efficiency |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 1600000.00 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Shipping Type | flat_rate |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Chamunda Plast Machines |
| MRP | 1600000.00 INR |
| Price | 1600000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We are the leading Manufacturer of Vacuum Sizing Tank, Pipe Printing Machine, PVC Pipe Socketing Machine, Die Head, Jockey Extruder Machine, Blown Film Plant and much more.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ATAPP5707A1Z7
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ATAPP5707A1Z7
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Narendra Panchal
Members since
2 Years
Address
104/B, Near Gvmm Office, Gujarat Vepari Mahamandal, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
hdpe pipe extrusion machine in Ahmedabad
Report incorrect details



























