
Hdpe Pipe Coiler - Semi-automatic, Double Or Single Station Winder, White & Blue | Adjustable Coil Winding Speed, Energy Efficient Motor, Pneumatic Drive
Price: 551250.00 INR / Piece
(525000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
552000.00 INR / Unit
Weight :
3000.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | white & Blue |
| Type | Plastic Machinery |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| FOB Port | mumbai |
| Supply Ability | 1-2 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Months |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | HDPE Coiler |
| Pkg Box Length | 360.00 cm |
| Shipping Rate | 0.00 |
| Price | 525000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Nilkanth |
| GSTIN | 5% |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 330.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 210.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Weight | 3000.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Color | white & Blue |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 552000.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAHCN9669G1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAHCN9669G1ZZ
Rajkot, Gujarat
Director
Mr. Jayesh
Members since
15 Years
Address
Survey No. 164, Plot No 1 And 2, Near Sanjivani Casting, SIDC Road, Veraval-Shapar, Dist., Rajkot, Gujarat, 360024, India
hdpe pipe coiler in Rajkot
Report incorrect details


























