
Hdpe Pipe
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Kishan Polymers
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Length Range | 6-12m |
| Pressure Rating | 10-20 bar |
| Temperature Rating | 0-40°C |
| Usage | Water transfer applications |
| Standards | IS/ASTM |
| Features | High Pressure, Leak Proof, Rugged Design, Durable, Reliable Flow |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
M.D.
Mr. Mehul Patel
Address
Balaji Park, Paddhari Mitana Road, Opp. GEB Power house, Padadhri, Rajkot, Gujarat, 360110, India
industrial hdpe pipe in Rajkot
Report incorrect details

































