
Hdpe Pipe
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Shiv Sagar
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 6m |
| Pressure Rating | 10-16 bar |
| Wall Thickness | Range |
| Color | Black |
| Usage | Irrigation, water supply, chemical transfer |
| Features | High pressure, Strong, Accurate dimensions, Chemical resistant, Heat resistant, Durable, Reliable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 50 Lakhs per month Per Month |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Girish Shingala
Address
65/66, United Industrial Estate, Dharma Super Market, Beside CNG Petrol Pump, Kim, Surat, Gujarat, 394110, India
industrial hdpe pipe in Surat
Report incorrect details





























