
Hdpe Pipe 75 Mm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 75 mm |
| Color | Red |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-40 °C |
| Length | Variable |
| Usage | Irrigation, water supply, industrial applications |
| Features | High Pressure, Durable, Fluid Transfer, Reliable, Cost Effective, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SATGURU INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from SATGURU INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1997
GST NO
27AENPM4937P1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AENPM4937P1ZL
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Manager
Mr. Jagdeep Singh
Address
EL - 31, MIDC Opposite Cosmo Films, Chikalthana, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431210, India
Report incorrect details

































