
Hdpe Irrigation Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100 mm |
| Wall Thickness | 2-10 mm |
| Pressure Rating | 16 bar |
| Length | 50-1000 m |
| Usage | Irrigation systems, water conveyance, drip irrigation |
| Compliance | ISO 4427 |
| Features | High Strength, Impact Resistant, Lightweight, Durable, Long Life, Cost Effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAFCH1883C1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAFCH1883C1ZP
Bahror, Rajasthan
Director
Mr Deepak Yadav
Address
B No. F-77, Riico industrial Area, (Alwar), Bahror, Rajasthan, 301701, India
hdpe irrigation pipe in Bahror
Report incorrect details






































