
Hdpe Hopper - 500-1000mm Diameter, 5-10m Length, 10-20mm Wall Thickness | Chemical Resistant, Durable, Easy Cleaning, High Capacity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Length | 5-10m |
| Diameter | 500-1000mm |
| Wall Thickness | 10-20mm |
| Connections | Flanged |
| Usage | Material handling and storage; Chemical processing, powder handling |
| Compliance | ISO |
| Features | Durable, Chemical resistant, High capacity, Easy cleaning, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BHUMI ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Storage Systems from BHUMI ENGINEERING at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bharuch, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Hemant Arvindlal Modi
Address
Plot No.: 6110/1/C, GIDC Estate, Near FWAC Chowkdi, Bharuch, Gujarat, 393002, India
Report incorrect details


































