





Hdpe Floating Jetty - 50 X 50 X 40 Inches | New, 320 Capacity, Blow Moulding Technique, Open Seating, Ideal For Fishing
Price: 8400.00 INR / Square Meter
(8000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
8500.00 INR / Square Meter
Weight :
7.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Others |
| Hull Materials | Others |
| Engine Type | Others |
| Condition | New |
| Manufacturing Year | 2024 Years |
| Capacity | 320 Kg/hr |
| Length | 50 Centimeter (cm) |
| Seats | OPEN |
| Dimensions | 50 X 50 X40 Centimeter (cm) |
| Technique | BLOW MOULDING |
| Use | Other, Fishing |
| FOB Port | CUDDALORE |
| Payment Terms | Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Packaging Details | OPEN & SACK PACKING |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CIPET, CET |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| MRP | 8500.00 INR |
| Product Unit | 10 Square Meter/Square Meters |
| Currency | INR |
| Brand Name | RAADS MARINE |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 5% |
| Stock Quantity | 1005 |
| Returnable | No |
| Price | 8000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Weight | 7.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Square Meter/Square Meters |
| Pkg Box Height | 40.00 cm |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
RAADS Marine is a boat building & shipbuilding unit based in Pondicherry & Cuddalore, Tamil Nadu catering the shipbuilding market in the field of New Ship Build, Ship Repair, Fabrication, Steel Vessel Construction and many more. RAADS Marine is an ISO approved organisation having its office in Kudikadu Cuddalore and Yard inside the Cuddalore Harbour with a slipway facility.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
34AAUFR7932E1ZT
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 34AAUFR7932E1ZT
Puducherry, Puducherry
Managing Partner
Mr Varunprasad S
Members since
3 Years
Address
112A, Kamaraj Salai, Puducherry, Puducherry, 605013, India
Report incorrect details























