
Hdpe Flexible Pipe
Price: 75 INR / Kilograms
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50 Kilograms
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 100-500m |
| Pressure rating | 6-16 bar |
| Color | Black |
| Wall thickness | 2-10mm |
| Usage | Irrigation, drainage, conduit |
| Features | Flexible, Durable, Lightweight, Corrosion-resistant, Chemical-resistant, Easy installation |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 10 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AANFT4043R1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AANFT4043R1ZK
Rajkot, Gujarat
Partner
Mr. Piyush Ranipa
Address
Plot No. 10,11,12, Umiya Ind. Zone -2, Opp. Umiya Steel, Nh-27, At. Ribda, Ta. Gondal, Rajkot, Gujarat, 360311, India
hdpe corrugated pipe in Rajkot
Report incorrect details






































