
Hdpe Flange By Arpan Polyplast Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter Range | 25-150 mm |
| Thickness Range | 5-25 mm |
| Bolt Hole Dia. | 8-20 mm |
| Number of Holes | 4-16 |
| Usage | Pipe connection, fluid transfer, industrial applications |
| Compliance | ISO 4427 |
| Features | Durable, Versatile, Customizable, Reliable, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ARPAN POLYPLAST PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipe Fittings in bulk from ARPAN POLYPLAST PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
17
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAECA3370Q1Z7
Certification
ISO 9001 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAECA3370Q1Z7
Kolkata, West Bengal
Managing Director
Mr. Mohsin Khan
Address
B No. 501- Krishna, 5th Floor, 224 A, Kolkata, West Bengal, 700017, India
hdpe flange in Kolkata
Report incorrect details

































