
Hdpe End Cap - Premium Quality Material, Dimensionally Accurate Design, High Strength Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter | 50-200mm |
| Thickness | 10-50mm |
| Weight | 100-1000g |
| Usage | Pipe end sealing, dust protection |
| Compliance | IS 4974 |
| Features | Durable, Protective, High Strength, Precise, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rainson Pipe Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipe Fittings in bulk from Rainson Pipe Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAQFR6257A1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAQFR6257A1Z6
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Hasmukh Patel
Address
BNo 18,19,20,21, Near Shivbhoomi Estate, Kubadthal Ahmedabad, Gujarat, 382405, India
hdpe cap in Ahmedabad
Report incorrect details









































