




Hdpe Dwc Pipe - Color: Black & Red
Price: 41.30 INR / Meter
(35.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
41.30 INR / Meter
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black & red |
| Surface Finish | Polished |
| Features | Durable |
| Material | PVC |
| Shape | Round |
| Diameter | 200 Millimeter (mm) |
| Length | 6 Meter (m) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | actual |
| Unit Type | Meter |
| MRP | 41.30 INR |
| Pkg Box Height | 6.00 cm |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Color | Black & red |
| Brand Name | Generic |
| Weight | 100.00 Gram |
| Stock Quantity | 10000 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 6.00 cm |
| Price | 35.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Baberwal Industries Authorised dealer GD.pneumatics We deal in; Composite pipe & fitting Air Blow Gan Auto drain valve Brass Ball valves heavy duty Lpg, CNG, nitrogen, oxigen & water , pneumatics,pipelines Brass, Ms,all types Hex Pu.pipe &coil pipe Brass Pu pipe line all types fitting ,oxygen Pipe line and installation *GD Pneumatics*
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
15
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08DTPPS4914C1ZD
Payment Mode
Cash, Wallet & UPI, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08DTPPS4914C1ZD
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr Mahender Saini
Members since
2 Years
Address
Plot No. A 25, Balaji Vihar 26, Benad Road (Near HDFC Bank), Jaipur, Rajasthan, 302012, India
hdpe dwc pipes in Jaipur
Report incorrect details




























