
Hdpe Ducts
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter Range | 10-100 mm |
| Length Range | 1-6 m |
| Color | Red |
| Pressure Rating | 6 bar |
| Wall Thickness | 2-10 mm |
| Usage | Water and chemical transport; drainage systems; conduit for cables. |
| Features | Durable pipes, High quality, Long lasting, Various sizes, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TEXMO PIPES AND PRODUCTS LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipe Fittings in bulk from TEXMO PIPES AND PRODUCTS LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1988
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AACCT9780D1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACCT9780D1Z2
Mumbai, Maharashtra
Manager (Corporate Business)
Mr. Sachin Kumar
Address
Plot No. F-19, First Floor, Shah Arcade, Rani Sati Marg Malad East, Mumbai, Maharashtra, 400063, India
hdpe duct in Mumbai
Report incorrect details


































