
Hdpe Duct - Dimensionally Accurate Microduct In Coil Length | Durable Pathway For Installation Under Highways
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Red |
| Diameter Range | 10-50mm |
| Coil Length | 100-500m |
| Wall Thickness | 2-5mm |
| Usage | Underground cable protection, highway installations |
| Standard | IS 4984 |
| Features | Durable, Easy Install, Long life, Efficient, Coiled |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Main Export Market(s) | Eastern Europe, Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Long time permanent pathway in toughest environments
Available in coil length
Efficient for installation under highways
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BKP4 TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get HDPE Pipes from BKP4 TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19ANEPV7109A1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ANEPV7109A1Z0
Kolkata, West Bengal
Consultant Sales-IT
Mr. Binod Kumar
Address
254, SUBODH PARK, 3A, 3RD FLOOR, Kolkata, West Bengal, 700070, India
hdpe duct in Kolkata
Report incorrect details
































