
Hdpe Drum
Price: 30.00 INR / Kilograms
(30.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Product Type | Other, Storage Drum |
| Material | Other, HDPE (High Density Polyethylene) |
| Type | Other, Open Top Drum |
| Shape | Round |
| Volume | 220 Liters |
| Diameter | 500 mm |
| Height | 900 mm |
| Size | 220 Liters |
| Weight | 8.5 kg |
| Dimension (L*W*H) | 500 mm x 500 mm x 900 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Others |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Brand Name | Ghansham Ice Box Manufacturers ( Regd. ) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 30.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Color | Blue |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Producer
Employee Count
30
Establishment
1962
Working Days
Sunday To Friday
GST NO
06AENPD0137J1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AENPD0137J1ZQ
Sonipat, Haryana
Manager
Mr. Sunil Shadija
Members since
10 Years
Address
97/ / 5/1/1, KUNDLI VILLAGE, JANTI ROAD, TEHSIL RAI, Sonipat, Haryana, 131028, India
hdpe drum in Sonipat
Report incorrect details































