
Fine Finish Hdpe Drum
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Capacity | 60 Litres |
| Height | 60cm |
| Diameter | 40cm |
| Weight | 5kg |
| Color | Blue |
| Features | Durable, Fine finish, Easy use, Long life, Industrial use, Plain pattern, High quality, Highly durable |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Quality : Good
Features : Highly Durable, Fine Finish
Advantages : Easy to Use
Durability : Long life
Application : Industrial
Pattern : Plain
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S P PACKAGING INDUSTRY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Drums & Barrels in bulk from S P PACKAGING INDUSTRY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27DRIPS0623B1Z0
Payment Mode
Cash Advance (CA), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27DRIPS0623B1Z0
Daund, Maharashtra
Manager
Mr. Deepak Thorat
Address
No - 202/ C-27, MIDC Ground Floor, Kurkumbh MIDC, Daund, Maharashtra, 413802, India
hdpe drum in Daund
Report incorrect details
































