
Hdpe Capsules Bottle - Plastic, 25gm , Transparent Color, Smooth Finish, High Strength, Versatile Shape Options
Price: 1.77 INR / Piece
(1.50 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1.77 INR / Piece
Weight :
50.00 Gram
1 Pack Contains :
5000
Minimum Pack Size :
5000
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AIR TIGHT CAPCULE JAR |
| Plastic Type | PP |
| Color | WHITE |
| Material | Plastic |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Shipping Type | actual |
| Currency | INR |
| Packsize | 5000 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 5.00 cm |
| MRP | 1.77 INR |
| Stock Quantity | 5000 |
| GSTIN | 18% |
| Color | WHITE |
| Pkg Box Length | 5.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | SHIV SHAKTI INDUSTRY |
| Price | 1.50 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 5.00 cm |
| Weight | 50.00 Gram |
| Mop | 5000 |
| Minimum Ordered Packs | 5000 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07APMPS2268B1ZS
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07APMPS2268B1ZS
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Puneet Yadav
Members since
9 Years
Address
Block-C-175, Sec.-5, DSIIDC Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
pharmaceutical hdpe bottle in Delhi
Report incorrect details






























